Pielęgnacja skóry

Czy pielęgnacja domowa ma znaczenie…?

Marzec 25, 2019

Od razu odpowiem, TAK pielęgnacja domowa ma ogromne znaczenie! To absolutna podstawa od której musimy zacząć!

Zła pielęgnacja to wstęp do wszelkich problemów naszej skóry tj. wysuszenie skóry, nadprodukcja sebum, rozregulowanie skóry, nadwrażliwość, zaczerwienienia  czy najpopularniejsze zaskórniki.

Dlaczego tak ciągle mówię o tej pielęgnacji domowej? Bo to jest minimum połowa sukcesu! A nawet i więcej!

Wyobraźcie sobie, że przychodzicie do gabinetu, aby pozbyć się zaskórników. Zaplanowaliśmy 3 zabiegi z częstotliwością co 3 tygodnie. Wykonuje 1 zabieg, który świetnie odblokował pory, pozbyłam się martwego, zalegającego naskórka, a Ty teraz przez kolejne 3 tygodnie dzień w dzień, rano i wieczorem, będziesz stosowała niewłaściwe preparaty, które będą działały komedogennie i powodowały powstawanie nowych zaskórników. Co ten mój jeden zabieg jest w stanie wskórać kiedy Ty przez 3 tygodnie będziesz pogarszać sytuację, aż do kolejnego zabiegu? Po pewnym czasie stwierdzisz, że te zabiegi to pic na wodę i one w ogóle nie działają i że dziękujesz bo po co wydawać pieniądze jak to i tak nie działa. Sami widzicie, że takie zabiegi nie mają większego sensu, kiedy nie wprowadzimy prawidłowej pielęgnacji domowej.

Aby rozpoznać problem i wychwycić błędy w pielęgnacji, każda pierwsza wizyta przy zabiegu na twarz rozpoczyna się wnikliwą konsultacją i wywiadem. Pytam odnośnie oczekiwań, chorób, alergii, wyników badań, zachowań skóry itd. oraz dokładnym badaniem skóry pod lupa i na tej podstawie ustalamy pielęgnację domową.

Sprawdź czy Ty potrzebujesz takiej konsultacji. Odpowiedz sobie na poniższe pytania.

➡ Nie wiesz jaki masz typ cery?

➡ Nie wiesz w jaki sposób ją pielęgnować w domu….?

➡ Podczas zakupu kosmetyków kierujesz się wyglądem opakowania, obietnicą producenta lub może dlatego że koleżanka powiedziała że dla jej skóry jest dobry…?

➡ Masz dość popularnych, często mylnych porad oraz marketingowych obietnic bez pokrycia…?

➡ Wydajesz zbyt dużo na kosmetyki a i tak nie widzisz żadnych efektów…?

➡ Masz wiele pytań, ponieważ w Internecie jest wiele sprzecznych informacji a nie masz ich komu zadać…?

➡ Borykasz się jednym z problemów: trądziku, zaskórników, nadmiernym łojotokiem, rozszerzonymi porami, przebarwieniami, nadmiernie przesuszoną skórą, zmarszczkami, zaczerwienienia?

Jeżeli na większość pytań odpowiedziałaś/eś TAK to znaczy, że potrzebujesz profesjonalnej konsultacji kosmetycznej !

Zapraszam Cię serdecznie do gabinetu! W kwietniu oraz maju konsultacja jest bezpłatna!

Koniecznie zabierz ze sobą na wizytę wszystkie kosmetyki, których używasz do pielęgnacji twarzy oraz podkład i puder. Gotowi na zmiany…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *