Pielęgnacja skóry

Świadome oczyszczanie skóry- etapy oraz najczęściej popełniane błędy

Sierpień 25, 2020

            Niewątpliwie najważniejszy etap w pielęgnacji skóry to oczyszczanie twarzy. Ten codzienny rytuał, powinien wypracować każdy, nie ważne czy ma skórę tłustą czy suchą. Musi być wykonany perfekcyjnie, aby przygotować skórę na przyjęcie aktywnych składników. Bez tego etapu nawet najlepszy i najdroższy krem świata nie spełni swojej roli.

Nasza skóra pokryta jest naturalnymi tłuszczami – łojem, dodatkowo najczęściej pokryta kremem, którego składowymi są oleje i inne substancje okluzyjne oraz np. podkładem. A teraz wyobraź sobie, że smażysz kotlety na oleju i do umycia tej patelni nie zastosujesz żadnego płynu do mycia naczyń tylko umyjesz ją wodą. Wszyscy wiem jaki będzie efekt. Podobnie jest w przypadku naszej skóry. To taki trochę ekstremalny przykład, ale mam nadzieje, że zadziała na wyobraźnię.

Czy zdarzyło Wam się położyć spać nie zmywając makijażu? Albo przecierać twarz samym płynem micelarnym? Lub stosować mydło do mycia twarzy te same które stosujesz do mycia ciała? To nie jesteście odosobnieni 🙂

Wiele moich klientek ma problem z tym etapem pielęgnacji skóry.

Rytuał oczyszczania skóry powinien składać się z 3 etapów, przeprowadzonych dwa razy dziennie – rano i wieczorem:

– Demakijaż

– Mycie

– Optymalizacja pH

Błędem numer 1 w pielęgnacji skóry jest oczyszczanie skóry samym płynem micelarnym i pozostawienie go na skórze i przystąpienie do kolejnego etapu pielęgnacji czyli nałożenia serum oraz kremu. To najczęściej popełniany błąd przez klientów mojego gabinetu.

W dalszym rankingu to:

– mycie twarzy zwykłym mydłem,

– mycie twarzy samą wodą,

– nie mycie twarzy wogóle

lub problem w drugą stronę

– nadmierne mycie – stosowanie preparatów silnych, uszkadzających płaszcz hydrolipidowy skóry, nadmiernie szorując skórę np. szczoteczkami do twarzy.

Jeżeli zainteresował Cię temat i chciałabyś/chciałbyś w prawidłowy sposób dbać o skórę, daj znać! Śledź koniecznie pozostałe wpisy, omówię dokładnie każdy z etapów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *