Pielęgnacja skóry | Zabiegi

Wszystko o zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Listopad 6, 2019

        Mezoterapia mikroigłowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów mających na celu rewitalizację i poprawę jędrności, elastyczności  i wyglądu zewnętrznego skóry, bardzo bezpieczny, stosunkowo niedrogi, nie wyłączający na długi czas z aktywności zawodowej, uruchamiający szereg naturalnych procesów w organizmie prowadzących do poprawy struktury skóry. Tak w jednym zdaniu można opisać zabieg mezoterapii. Jeżeli chcesz poznać szczegóły tego procesu zachodzącego w skórze zapraszam do lektury 🙂

 

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry za pomocą urządzenia wyglądem przypominającego grubszy długopis, zaopatrzonego w jednorazowy, sterylny kadridż z 12 cieniutkimi igłami (poniżej na zdjęciu).

Praktyki przechowywania użytych już raz kadridży czy dermarolerów na następny zabieg są niedozwolone i zagrażają zdrowiu!!!

Stosowane w tej metodzie igły nie służą do podawania substancji, lecz do gęstych i intensywnych mikronakłuć skóry. Takiemu zabiegowi poddajemy różne partie ciała jak np. twarz, szyja, dekolt, dłonie czy brzuch lub uda. Podczas jednego zabiegu dochodzi nawet do dziesiątek tysięcy nakłuć, które odpowiednio głębokie i zagęszczone uruchamiają w skórze szereg procesów i reakcji i stymulują skórę do samoodnowy. Określana jest też jako terapia indukująca tworzenie kolagenu.

 

Na jakiej zasadzie to wszystko działa?

Nakłuwając skórę powodujemy w niej mikrouraz oraz mikrokrwawienia. Z uszkodzonych naczyń krwionośnych wydostaje się krew w wyniku czego dochodzi do uwalniania się tzw. czynników wzrostu, które mają istotne znaczenie w procesie regeneracji skóry. Czynniki wzrostu przyspieszają dzielenie, rozwój komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty, co pobudza  tworzenie się nowego kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego oraz innych składników. Proces regeneracji i przebudowy skóry i tworzenia nowego kolagenu trwa kilka tygodni dlatego zbędne jest wykonywanie zabiegu np. co tydzień. Oprócz powyżej opisanego procesu prawdopodobnie duże znaczenie odgrywa także samo naruszenie poprzez nakłucie struktury komórek skóry właściwej co powoduje ich pobudzenie. Ogromną zaletą zabiegu jest  bardzo szybka regeneracja i gojenie skóry z tego powodu, iż nie usuwamy warstwy naskórkowej jak w przypadku np. zabiegów z laserami.

 

Na jakie problemy działamy mezoterapią ?

Działamy przede wszystkim na:

– utratę elastyczności i napięcia skóry

– starzenie się skóry

– drobne zmarszczki

– blizny potrądzikowe

– rozszerzone pory

– rozstępy

 

Jak wygląda zabieg w gabinecie?

Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Jest zabiegiem dość szybkim, bo samo nakłuwanie skóry trwa ok 20-30 min.

Przed samym zabiegiem skóra zostaje zdezynfekowana oraz nałożone znieczulenie na bazie lidokainy co powoduje, że zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Nakłuwanie skóry występuje w dwóch etapach : pierwszym na głębokości ok 0,25mm w celu wtłoczenia substancji aktywnych oraz drugim etapie głębokości ok 0,5-1mm w celu aktywacji kolagenu.

Najlepsze rezultaty przynosi seria ok 4-6 zabiegów, 2-3 zabiegi co ok 3 tygodnie, kolejne co 4 tygodnie stopniowo wydłużając odstępy między zabiegami.

 

Jak będę wyglądać po zabiegu?

Bezpośredni po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona, napięta, tkliwa, piekąca, lekko opuchnięta. Wygląda się tak oraz odczucia są podobne jakby za długo opalało się na słońcu. Odczucia te są całkowicie normalne i ustępują w przeciągu 1-3 dni po zabiegu. Dlatego też osoby, które mają wolny weekend powinny wykonać zabieg w piątek, aby skóra miała czas na regenerację.

Zabieg jest bardzo bezpieczny i przy zachowaniu zasad higieny i przestrzeganiu zaleceń, ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest minimalne.

Przeciwwskazania do zabiegu:

– ciąża i karmienie piersią

– choroba nowotworowa

– niekontrolowana cukrzyca

– leki przeciwzakrzepowe

– terapie sterydowe

– rany i zmiany chorobowe w obrębie skóry gdzie będzie wykonywany zabieg

– aktywny trądzik

– opryszczka

– przeziębienie, grypa, wysoka gorączka

 

Jakich efektów możemy się spodziewać ?

poprawa struktury skóry a co za tym idzie poprawa wizualna

– zwiększenie gęstości skóry a co za tym idzie napięcia, jędrności i elastyczności

– pogrubienie naskórka i poprawa jego funkcji

– zmniejszenie widoczności rozszerzonych naczyń krwionośnych tzw. pajączków oraz zasinień pod oczami

– zmniejszenie rozszerzonych porów

– redukcja  blizn potrądzikowych

– redukcja drobnych zmarszczek

– redukcja przebarwień

 

1.Efekt po 1 zabiegu. Wyraźnie rozświetlona skóra, zwiększenie napięcia skóry, zauważalna redukcja zmarszczek.

2. Efekt po 2 zabiegach. zmiana struktury skóry, wyraźne wygładzenie skóry i poprawa kolorytu skóry.

3. Efekt po 4 zabiegach. Wyraźna redukcja zmarszczek i zwiększenie napięcia skóry, poprawa kolorytu.

 

 

Jeżeli interesują Cię jeszcze jakieś zagadnienia odnośnie zabiegu, zostaw zapytanie w komentarzu! 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *