Zabiegi

Manualne oczyszczanie twarzy – hit czy kit? Poznaj rewolucyjny sposób na oczyszczanie skóry!

Marzec 11, 2019

             Oczyszczanie manualne to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który wykonywany jest od dawien dawna. W czym tkwi jego fenomen, że jego popularność wcale nie maleje??

         Oczyszczanie manualne to zabieg, który polega na ręcznym wyciśnięciu treści łojowo-tłuszczowej zalęgającej w mieszku włosowym lub co gorsza treści ropnych, po uprzednim rozgrzaniu i rozpulchnieniu skóry najczęściej wapozonem (czyli urządzeniem wytwarzającym parę wodną) .

Sam opis nie brzmi zbyt zachęcająco, prawda? Bo wcale nie mam Was zamiaru zachęcać do tego zabiegu.

Czy samo wyciśnięcie zalegającej treści rozwiąże problem tłustej, zaskórnikowej, rozregulowanej skóry? Oczywiście, że NIE.

Wyciskanie, uciskanie skóry jest dla niej ogromny stresem. Zmienia strukturę skóry, uszkadza mieszek włosowy, powoduje rozszerzenie ujść gruczołów łojowych nie wspominając o pamiątkach, które może pozostawić czyli przebarwieniach i bliznach. Zbyt mocnym uciskiem przy bardzo kruchych naczyniach krwionośnych można spowodować ich pękanie. O zgrozo ile razy spotykam w gabinecie osoby, które mają cerę wrażliwą z kruchymi, rozszerzonymi naczyniami miały wykonywane oczyszczanie manualne.

Oczyszczanie manualne  jest zabiegiem niehigienicznym, często dochodzi do roznoszenia się zmian na skórze, nadkażeniem przez co stan skóry bardzo często się pogarsza.

Pamiętaj! Istnieją inne sposoby pozbycia się zaskórników. Zabieg ten nie przynosi żadnych rezultatów poza chwilową poprawą wizualną (lub też i pogorszeniem jeżeli ktoś wykona ten zabieg nieumiejętnie).

Nie mam pojęcia dlaczego ten zabieg jest tak często wykonywany. Ten zabieg nie jest fenomenem – to pójście na skróty, często pod naciskiem klientek.

 

JAK WYGLĄDA ZABIEG OCZYSZCZANIA U MNIE W GABINECIE?

        W codziennej pracy w gabinecie nie stosuję zabiegu manualnego oczyszczania skóry. Czasami są małe wyjątki od reguły, ale są one naprawdę sporadyczne. Trzeba rozważyć wszystkie korzyści, jak potencjalne niebezpieczeństwa i wykonywać ten zabieg z głową.

Oczyszczenie skóry wiąże się z usunięciem różnych zmian na skórze takich jak np. zaskórniki otwarte, zaskórniki zamknięte, zmiany hiperkeratotyczne, przerośnięte gruczoły łojowe, cysty, prosaki.

Zabiegi oczyszczania skóry wykonuję kilkoma skutecznymi metodami i łącze je w zabiegu tak, aby uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujący efekt dopasowując odpowiednią metodę do danego problemu m.in.:

– peeling kawitacyjny,

– wysokostężone enzymy, kwasy

– termoablacja – jeszcze mało popularna lecz moim zdanie bardzo skuteczna metoda, dzięki której w szybki i bezbolesny sposób pozbędziemy się zaskórników zamkniętych, prosaków czy zmian hiperkeratotycznych, których nie jesteśmy w stanie się pozbyć czyszczeniem manualnym

Jak większość nazw gdzieś już zapewne słyszeliście, pierwsze co zapewne nasuwa Wam się pytanie czym jest ta termoablacja. Polega ona na usunięciu zmian skórnych za pomocą igiełki lub innej elektrody na której zakończeniu wytwarzany jest prąd o wysokiej częstotliwości co powoduje koagulację zmian poprzez dotyk tą elektrodą zmiany skórnej. Jest to dość trudne do wytłumaczenia, dlatego zobrazuję Wam jak wygląda taki zabieg. Obejrzyjcie te filmiki. To nie są moje filmiki, znalezione w sieci, natomiast doskonale pokazują jak taki zabieg wygląda.

https://www.youtube.com/watch?v=KWc2BnkRrUA&t=206s

https://www.instagram.com/p/BTBLsAuBINH/?fbclid=IwAR0QcN0O9HWtV4fJwHKx1nLaxIEfAi9wWqVbRy-FJ8nMGZIwU0AkSDZUJvo

Peeling kawitacyjny jest to oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej. Pod wpływem płynu tworzą się wówczas mikroskopijne pęcherzyki gazu, które pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia pękają i powodują rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka. Pozwala na usuniecie nadmiaru sebum z porów skórnych, pozbycie się zrogowaciałego naskórka, zanieczyszczeń. Peeling kawitacyjny jest zabiegiem, który traktuje jako wstęp do kolejnych terapii. Sam w sobie nie jest w stanie usunąć głębokich zanieczyszczeń, jedynie te bardzo powierzchowne.

Wysokostężone enzymy oraz kwasy – tutaj na ten temat przydałby się cały oddzielny artykuł ponieważ różnorodność enzymów i peelingów chemicznych jak i ich zakres działania i potencjał jest naprawdę ogromny. W wielkim skrócie peeling chemiczny to zabieg, który polega na aplikacji na skórę substancji chemicznych w odpowiednim stężeniu, które przenikają w głąb skóry.
Zabiegi powodują złuszczanie skóry, jej regeneracje i odnowę, wspomagają redukcję zaskórników, zapobiegają tworzeniu nowych, regulują wydzielanie łoju, działają antybakteryjnie. Mają jeszcze wiele innych zastosowań jednak pozostańmy w temacie oczyszczania twarzy. Rodzaj peelingu chemicznego i jego stężenie dobierane jest indywidualnie dla każdego klienta (po ocenie skóry i wywiadzie z klientem).

 Zdj.1 Usunięcie przerostów gruczołów łojowych.

Zdj. 2 Efekt 1 zbiegu usunięcia zaskórników termoablacją połączonego z peelingiem chemicznym. Zbliżenie w tym samym miejscu na linii żuchwy.

Zdj. 3 W trakcie trwania terapii, efekt po 2,5miesiąca. Terapia łączona peelingi chemiczne wraz z termoablacją.

           Jak widzicie problem każdego klienta jest zupełnie inny, a różnorodność zmian wymaga zastosowania różnych metod.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *