Zabiegi

Wampirzy lifting… czyli zabieg z osoczem bogatopłytkowym

Styczeń 8, 2019

               Zabieg z osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje ogromne zdolności regeneracyjne organizmu. To jeden z najbezpieczniejszych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej, a nawet często stosowany jest w celu szybszej regeneracji i uniknięcia powikłań po innych zabiegach.

 Jak to się dzieje że osocze działa?

Osocze jak wszyscy wiemy jest składnikiem krwi, które pełni wiele istotnych funkcji w organizmie  m.in. rozprowadzanie tlenu, substancji odżywczych czy usuwanie produktów przemiany materii.

W skład osocza wchodzą: białka: albuminy, immunoglobuliny czy niektóre czynniki krzepnięcia, cukry, witaminy i enzymy, związki nieorganiczne, m.in. jony metali ( Na+, Cl, K+, Ca2+, Mg2+), jony fosforanowe i dwuwęglanowe (utrzymujące równowagę kwasowo- zasadową ustroju) a także związki azotowe (mocznik i kreatynina).

Największe znaczenie mają czynniki wzrostu czyli białka które wpływają na stymulację i przebieg procesów regeneracyjnych i naprawczych w skórze.

Jak działają?

– biorą udział w procesach odtwarzania tkanek po uszkodzeniach

– stymulują wzrost nowych komórek

– stymulują wzrost naczyń krwionośnych

– wpływają na podziały komórkowe

– stymulują wytwarzanie kolagenu

–> co powoduje odmłodzenie i regeneracje komórek i włókien tworzących tkankę i jej lepsze unaczynienie

Co nam to daje?

Zabieg stymuluje fibroblasty do namnażania i wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, które są rusztowaniem dla naszej skóry, dzięki czemu skóra jest bardziej nawilżona, szybciej się regeneruje, spłycają się zmarszczki i poprawia się koloryt skóry

Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu  i kiedy ?

Pierwsze efekty są dostrzegalne po około 2 tygodniach.

Pełny efekt po około 3 miesiącach.

 Efekty zabiegu:

– poprawa gęstości skóry, a co za tym idzie spłycenie zmarszczek i wzrost elastyczności skóry

– stopniowe niwelowanie przebarwień

– poprawa wyglądu blizn

– poprawa wyglądu rozstępów

– widoczne zmniejszenie wypadania włosów skóry głowy oraz wzrost nowych

Przeciwwskazania :

– choroba nowotworowa

– przewlekłe choroby wątroby

– stosowanie leków immunosupresyjnych

– zaburzenia krzepnięcia

– aktualna infekcja wirusem opryszczki

– ogniska zakaźne na skórze

– ciąża, karmienie piersią

Zabieg w parktyce

Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta, a później w specjalnej wirówce oddziela się osocze od pozostałych składników krwi.

Osocze podawane jest za pomocą mezoterapii igłowej (czyli głębszym wkłóciem pojedynczą cieniutką igiełką co wiąże się z większą ilością podanego preparatu) lub mikroigłowej (czyli serią wielu nakłóć za pomocą specjalnego urządzenia z kadridżem z wieloma igiełkami).

Zabieg miałam wykonywany zarówno w jednej i drugiej formie. Porównując odczucia bólowe zdecydowanie przyjemniejszą formą jest mezoterapia mikroigłwa natomiast w szybkość regeneracji skóry i powrocie do „normalności” przewagę ma mezoterapia igłowa. W przypadku mezoterapii igłowej jest ryzyko powstania drobnych siniaczków.

Wp przypadku mezoterapii mikroigłowej, bezpośrednio po zabiegu wygląda się jakby hmmm… poleżało się za długo na słońcu 😀 zarówno w wyglądzie jak i w odczuciach. Jednak po 2-3 dniach nie było już żadnych zaczerwienień skóry ani negatywnych śladów działania igiełek 🙂

Jak efekt?

Jeszcze chwila i dobije do 30-tki dlatego wykonuję co kilka miesięcy w celu prewencji starzenia się skóry. Często dziwią się że tak wcześnie? Nie to jest wcześnie! Skóra zaczyna się starzeń już ok 25 roku życia. Jest to dla mnie zabieg przeciwstarzeniowy  czyli jak sama nazwa wskazuje wykonywany przeciw starzeniu skóry a nie odmładzający – zmarszczek nam nie wyprostuje ani nie podciągnie skóry na którą już przez wiele lat działa grawitacja, natomiast poprawi nam jędrność i elastyczność skóry, spłyci zmarszczki i co najważniejsze opóźni proces starzenia skóry.

Skóra jest wygładzona, napięta, rozświetlona, nawilżona, a także zauważyłam regulację wydzielania łoju oraz zmniejszenia sińców pod oczami.

To jeden z moich ulubionych zabiegów!

Zabieg polecam z czystym sumieniem, jest rewelacyjny!  Nie zmienia rysów twarzy, nie sprawi, że będziemy wyglądać karykaturalnie, a przede wszystkim jest bezpieczny, na pewno nie dojdzie do reakcji alergicznej.

Najlepszym tego podsumowaniem i dowodem jest reakcja mojej koleżanki (z którą widujemy się na pewno kilka razy w tygodniu) kilka dni po każdym zabiegu z osoczem jej reakcja była jedna  „Co robiłaś z twarzą że tak ładnie i idealnie wygląda?”.

Ot cała tajemnica…

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *